Piqué’nin Katalonya’nın bağımsızlığı hakkında ne düşündüğünü öğrenin

Ekip, bu Cumartesi günü Ciutat Esportiva’daki son antrenman toplantısını olağanüstü bir atmosferde ve sahada tek bir futbolcu olmayan Thomas Vermaelen ile hazırladı.

03 Şub 2018, 12:40 pm CET

Jordi Gil @kafadergisi

Dışarıda kalan diğer futbolcu Ousmane Dembélé sahaya atladı ve varlığıyla seansı canlandırdı. Fransız, işin ilk bölümünü grupla birlikte yürütmeyi başardı ve rondolara başlamadan önce takım arkadaşlarından büyük bir karşılama aldı.

Takım, genellikle olduğu gibi sahanın merkezinde buluştu ve futbolcu, kolejlerin koridorundan geçmek zorunda kalmanın yanı sıra takım arkadaşlarına birkaç söz söylemek zorunda kaldı. Bütün bunlar, giyinme odasında hüküm süren harika atmosferin yeni bir örneğinde kahkaha ile.

Seansın geri kalanında, merkezde kalmaktan kaçınmak için geleneksel turlar ve pike ile iyi titreşimlerle işaretlendi. Yeni imzalar Coutinho ve Yerry Mina’nın entegrasyonu başarılı oldu ve özellikle Kolombiyalı’nın özellikle gülümsediği görüldü. Yerry henüz çıkışını yapmadı, ancak evde iyi uyum sağlamaya yardımcı olan dışa dönük tavrını gösteriyor.

Barça taraftarlarının beğenmeyeceği Superdeporte kapağı

André Gomes derbi öncesi grupla antrenmana döndü

Ekip sabahları istisnai bir egzersiz yaptı. Bu Pazar öğleden sonra erken saatlerde oyunun tartışması, Ernesto Valverde’nin bir önceki oturumu genellikle akşamları ilerletmesine neden oldu, böylece oyuncular antrenman ve oyun arasında daha fazla dinlenme zamanı geçirdi.

Porto Alegre Gremio’nun forveti Luan, Montevideo’dan (Uruguay) El País gazetesi tarafından Amerika’nın Yılın Futbolcusu seçildi. Ayrıca FC Barcelona yörüngesindeki Arthur Guild’in Brezilyalı ve futbolcusu da üçüncü oldu. Perulu Paolo Guerrero ikinci oldu.

31.12.2017

11: 12’de CET

Görevi Kolombiyalı Miguel Borja’dan devralan Luan, şimdi Palmeiras’ta, Paolo Guerrero ve Arthur’u açıkça yendi. İkinci sınıflandırmada 117 oy ve üçüncüden 136 oy aldı.

Bu kış pazarında FC Barcelona’nın aradığı Arthur, takımı Gremio de Porto Alegre, Copa Libertadores de América 2017 ile kazandığı ve toreno’nun MVP’si seçildiği için en büyük favoriydi.

Oylama da öyleydi

Luan (Brezilya): 182 (% 49,46) Paolo Guerrero (Peru): 65 (% 17,66) Arthur (Brezilya): 46 (% 12,50) Darío Benedetto (Arjantin): 24 (% 6,52) Lautaro Acosta (Arjantin): 8 ( % 2,17) Jonathan Álvez (Uruguay): 6 (% 1,63) Marcelo Grohe (Brezilya): 5 (% 1,36) José Sand (Arjantin): 5 (% 1,36) Ezequiel Barco (Arjantin): 4 (% 1,09) Ignacio Scocco ( Arjantin): 3 (% 0,82) Roberto Fernández (Paraguay): 2 (% 0,54) Fabián Balbuena (Paraguay): 2 (% 0,% 54) Hirving Lozano (Meksika): 1 (% 0,27) Rómulo Otero (Venezuela): 1 (% 0.27) Cristian Pavón (Arjantin): 1 (% 0.27) Maximiliano Meza (Arjantin): 1 (% 0.27) Sebastián Viera (Uruguay): 1 (% 0.27) Everton Ribeiro (Brezilya): 1 (% 0.27) Lucas Alario (Arjantin): 1 (% 0,27) André Pierre Gignac (Fransa): 1 (% 0,27) Jo (Brezilya): 1 (% 0,27) Jonathan Maidana (Arjantin): 1 (% 0,27) Diego Valeri (Arjantin): 1 ( % 0,27) Rodrigo Rey (Arjantin): 1 (% 0,27) Edwin Cardona (Kolombiya): 1 (% 0,27) Miguel Almirón (Paraguay): 1 (% 0,27) Lucas Lima (Brezilya): 1 (% 0,27) Elías Hernández ( Meksika): 1 (% 0,27)

Barça’nın Arthur için anlaşmayı bitirmesi için acele etmesi gerekecek. Ve geçen her gün, loncanın orta saha oyuncusu hizmetlerini devralacak talipler büyüyor. Bu yetenekli 21 yaşındaki oyuncuyu ele geçirmek için çeşitli Avrupa kulüpleri dolaşıyor. Brezilya’da radyo istasyonu Radio Gaucho tarafından bildirildiği üzere, Parisli kulüp Arthur’un peşinde ve aynı kaynaklara göre kulübü yaklaşık 51 milyon euro kazanmayı bekliyor.

12/29/2017

19: 56’da CET

Barça, Arthur’daki çeşitli kulüplerin ilgisine yabancı değil ve bu yüzden haftalardır devam eden bir strateji tasarladı. Barça’nın teknik sekreteri Robert Fernández, Aralık ayı başında doğrudan konuşmak için Brezilya ve Arjantin’e gitti. Oyuncu. Blaugrana kulübü, imza atmaya genel teknik onay vermişti ve eksik olan tek şey, FC Barcelona’ya imza atmaya eğilimli futbolcunun çevresi ile birlikte operasyonu ana hatlarıyla belirtmekti. Arthur’un Barça stiline uyan bir futbolcu ve kulübün kaçamayacağı bir mücevher olduğuna şüphe yoktu. Brezilya çok yoğun bir pazar ve Barça, Gabriel Jesús’un onu kontrol ettikten sonra kayıp gittiğini çoktan görmüş.

Arthur için Barça basını

Barça, Arthur ile temas kuruyor

Sadece Barça’nın argümanlarının PSG dahil diğer Avrupa kulüplerinin argümanlarını ağırlaştıracağını umabiliriz.

Javier Mascherano, FC Barcelona’da sahnesinin sonuna geliyor. Ama Barça’dan ayrılmak çok pahalı. Çok fazla. Ve sekiz yıldan sonra Barça savunmasında kalıcı bir demirbaş olmak. Bugün Santa Fe, takımın mümkün olan maksimum sayıda şampiyonluğu elde etmesine ve son Dünya Kupasına en uygun koşullarda ulaşmasına yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya odaklanıyor. Ancak bu, ‘Küçük Patron’un geleceği hakkında düşündüğü anlamına gelmez.

10/12/2017

06/11/2017 tarihinde saat 11: 40’ta CET

Toni Juanmartí @kafadergisi

Spor İngilizcesi

Barça defans oyuncusu Javier Mascherano’nun en zor kararı belli oluyor

Ulusal düzeyde, ‘Masche’ Ekvador’u kazandıktan sonra önümüzdeki yaz Dünya Kupası’ndan sonra ‘albi’den ayrılacağını çoktan duyurdu. "Rusya’ya gidersem bu son olur. Bu benim için açık", dedi Liverpool eski karma bölgede. Kulüp adına konuşmasa da, Mascherano’nun aklında başka bir büyük karar olduğu için, bu sezonun sonunda Barça’dan ayrılmak. 

Mascherano geleceğine bakıyor ve Barça’dan uzak | EFE

Ayrılma fikri hiçbir şekilde yeni bir fikir değil. Santa Fe, birkaç yıldır bir manzara değişikliğiyle flört ediyor ve bu, Haziran 2018’de gerçekleşecek pek çok rakama sahip. İradesi açık, ancak ‘mercato’ da önemli bir rol oynayacak. 

son çekim

Arjantin’e dönmeden ve bir antrenör olarak eğitim almadan önce Mascherano, Avrupa’da kısa ve son bir macerayla yüzleşmek için yeterli bataryaya sahip olduğunu görüyor – en fazla iki veya üç yıl. Nerede? Seçenekler çoktur, ancak ’14’ culé, bildik yönleri kesinlikle sportif olanlara öncelik verecektir.

Bu, örneğin şehrin veya dilin yeni ekibinizin özlemlerinden daha ağır basacağı anlamına gelir. Onu bir zamanlar Barça’ya getiren bir hırs olan unvan kazanma gücü, artık ‘Masche’ takıntısı olmayacak. Arjantinli, aradığı şeye asgari düzeyde uyan herhangi bir teklif almadıysa, kalan sözleşme yılını yerine getirmeyi ve 35 yaşına yeni girdiği Haziran 2019’da ayrılmayı göz ardı etmiyor.

Birkaç dakika

Sadece rekorunu büyütmeyi düşünse, oyuncu Barçalı olarak ziyaretine devam ederdi. Ama kesinlikle yedek kulübesine daha çok alışacaktı. Ve eğer bir şey açıksa, Mascherano, sadece zaman zaman dakikalara sahip olmak istememesidir. Bu sezon şimdiye kadar, defans oyuncusu 11 maçta 450 dakika biriktirdi ve 2010’da Barça’ya imza attığından bu yana en düşük rekorunu elinde tuttu. Diğer sezonlarda Arjantinli bu noktada zaten 800 veya 900 dakikaya sahipti. Başrol rolü azalıyor ve Umtiti’nin ortaya çıkması ve Yerri Mina’nın olasılıktan fazla gelişi, fırsatlara sahip olmasını daha da zorlaştıracak.

Bunlar, Mascherano’nun sezonun ilk 11 resmi maçından sonra her sezon Barça’da oynadığı dakikalardır.

2017-18 450 dakika 2016-17 550 dakika 2015-16 925 dakika. 2014-15 540 dak. 2013-14 755 dak. 2012-13 843 dak. 2011-12 810 dak. 2010-11 428 dak.

Gerard Piqué sadece bir Barcelona futbolcusu değil, aynı zamanda zamanını çeşitli iş projelerine yatırıyor. Bunlardan biri olan Kerad Games, kullanıcılarının her alanda kendi kulüplerini yönettiği bir futbol simülatörü olan Golden Manager gibi çevrimiçi oyunların üretimine adanmıştır. 

10/12/2017

21: 40’ta CEST

Gerard pique

Oyuncu, bu durumda bir iş adamı, Antena 3 TV tarafından yayınlanan ve başlık altında güvence altına alınan bir bilgiyi reddetmek zorunda kaldı. "Piqué, Katalan referandumundan yana, ancak Madrid’deki işletmelerinin merkezini kuruyor", bunun açıklandığı "Bunun saçma olup olmadığını bilmiyorum, bildiğim şey Piqué’nin hakları dahilinde olduğu: ana şirketinin adı Kerad ve merkezi Madrid’de.". Parça, olacağını belirterek ayrıntıya bile giriyor. "merkezde, Salamanca bölgesinin kalbinde, calle María goldbets.top de Molina’da, 4 numara" ve şu "değeri, yaklaşık 13 milyon euro". Ayrıca şunu da ekler: "başkanı, babası Joan Piqué".

Antena 3 TV, bu bilgiyle, futbolcunun her zaman bir referandumda Katalanlar hakkında karar verme hakkına sahip olduğu savunmasına rağmen, ekonomik meseleler söz konusu olduğunda, Katalonya’nın çıkarlarını daha az dikkate aldığını ima ediyor, Piqué Gitmesine izin vermek istemedi ve yorumları kabul etmeyen bir tweet ile cevap verdi. 

Yalan. @KeradGames’in merkezi Katalunya’dadır. https://t.co/cshOPrSDoj

– Gerard Piqué (@ 3gerardpique) 12 Ekim 2017

Piqué’nin Katalonya’nın bağımsızlığı hakkında ne düşündüğünü öğrenin

Piqué cep telefonuna bakan milletvekillerini eleştiriyor "Katalonya’nın geleceğine karar verirken"

Blaugrana, bilgiyi şiddetle reddeder ve yanlış olduğunu açıklar: "Yalan. @KeradGames’in merkezi Katalonya’da, Antena 3 TV bilgilerine bağlantı da dahil.